Když už jsme si do loga naší (zatím) „tričkové“ značky DixieGear napsali „redneck outfit“, tak bysme měli mít v nabídce něco fakt buranskýho. Protože i tak se dá slovo „redneck“ do češtiny přeložit. Překládejte si to, lidi, jak chcete, ale hlavně bacha: Jako vždycky děláme od každého motivu 100 kousků max a šlus. Kdo dřív přijde, znáte to…
South´s Gonna Do It Again
Píseň o tom, že Jih to zase znova dokáže, napsal legendární houslista a kytarista Charlie Daniels jako oslavu southern-rockové muziky, poctu svým „bratrům ve zbrani“ a kamarádům z kapel jako Marshall Tucker Band, ZZ Top či Lynyrd Skynyrd a v neposlední řadě i jako vyjádření lásky k zemi, kterou miluje. Song vyšel v roce 1974 na desce Charlie Daniels Bandu Fire on the Mountain, okamžitě se stal obrovským hitem a dodnes je pevnou součástí Charlieho koncertního programu. Ve spoustě cover verzí tuhle píseň můžete slyšet i v podání dalších slavných i bezejmenných jižanských či country-rockových skupin.
Takže až vám zase bude nějaký historie neznalý všeználek vykládat něco o tom, jak je konfederační vlajka symbolem rasismu a bůhví čeho, s úsměvem mu můžete odpovědět, že pro něj možná ano. Ale pro nás je to především o muzice pocházející z míst na jih od Mason-Dixon Line. Z amerického Jihu. Z Dixie. A jestli se to někomu nelíbí, má smůlu. Protože Jih to stejně zase znova dokáže!
Country Boys Can Survive
U muziky a vlajek ještě zůstaneme. K obrázku venkovských mládenců, kteří jsou připravení rychle a nekompromisně se vypořádat s jakýmkoliv šmejdem, který by se chtěl montovat do života jejich rodin a přátel, nám nejvíc pasovala vlajka Texasu.
A určitě si pusťte klip k songu Hanka Williamse Jr. o fous níž. Je to jedna z písní, které bych doporučil každému, kdo se mě ptá, co jsou to ti rednecks nebo jak se liší lidi na americkém venkově od těch z měst.
I Don´t Call 911
Ne, u nás dole na Jihu fakt ty policajty k některejm věcem nevoláme. Jsou v životě situace, který si chlap musí vyřešit sám (pokud je teda opravdu chlap) a spolehlivá brokovnice občas dost pomůže. 911 můžete v klidu zavolat až potom, ten chlápek, co vám vlezl na pozemek a podezřele se motal kolem vašeho pickupu, už nikam neuteče.
A protože tahle filozofie je celoamerická, nejen jižanská (nahoře v Montaně nebo Severní Dakotě to berou úplně stejně jako v Alabamě), máte na výběr mezi klasickou vlajkou USA a oblíbenou konfederační.
Always Keep On Southern Side
Tenhle slogan je lehkou parafrází velice známé americké písničky zpopularizované už ve dvacátých letech slavnou Carter Family – Keep On The Sunny Side. Je to takový bílý gospel či spirituál a zcela jistě jste ho u i nás doma slyšeli v podání spousty hlavně bluegrassových kapel, o těch amerických ani nemluvím.
Tímhle motivem jsme se pokusili vyjít vstříc těm, kdo po nás chtěli něco decentnějšího a menšího, vybrat si můžete mezi obligátní černou barvou a „konfederační“ světlou šedou.
Klipů k téhle písni existuje pytel, tak si dáme něco netradičního – Lester Flatt a Earl Scruggs s Foggy Mountain Boys, typický křížený vokál a král pikovaného banja bez banja.
Stejně jako všechna ostatní trička z produkce naší značky Dixie Gear jsou i všechny tyto novinky plánována jako limitované edice. To znamená, že jich necháme vyrobit maximálně 100 kusů a dost. O přesném počtu a skladbě jednotlivých velikostí ale rozhodnete vy sami. Od dneška (tj. 22.5.) máte 10 dnů, kdy si v našem eshopu můžete objednat libovolnou velikost trika, 1.června zadáme podle došlých objednávek výrobu včetně nějaké skladové zásoby a 9.6. bychom měli trika expedovat k zákazníkům. Takže jestli nechcete za měsíc zklamaně zjistit, že vaše velikost už je vyprodaná, skočte do našeho eshopu a objednejte to své XXLko hned teď….
Pár kousků s generálem Lee ještě skladem máme
A jestli se vám nechce utrácet za poštovný, vyražte o druhém červnovém víkendu do Sobotky. Do tý u Jičína samozřejmě, pana Vajíčka vod socanů nemyslím. 10.-11.6. tam místní Redneck Vehicle Club pořádá další ročník skvělého srazu amerických aut s názvem Rumcajsova Vosmička. Náš stánek tam určitě nepřehlídnete a muziku nepřeslechnete. Jak to tam vypadalo minule a kdo je patronem všech českých rednecků, to zjistíte třeba v naší reportáži z loňského ročníku.