Roots'n Rockin' Roots'n Rockin'

Roots'n Rockin'

Every question you ever had about rock’n’roll and rockabilly will be answered by DJ Bobcat aka Bob Klásek. Your PC will instantly become an old vintage car playing the analog vibes of the rock’n’roll vinyls.

Down

DJs BobCats Record Hop Choice

Aired 06. august 2015, 16:00

Jivers, Boppers, Strollers! Druhá hodina bude ve znamení oblíbených DJ´s válů, které se často hrají na mezinárodních akcích proto, aby se tancovalo! Zdá se, že hudební studna je nevyčerpatelná a nesoustředí se jen na zlatou éru rock and rollu, ale také etapy před a po ní. Let´s stroll, babe!

Capitol Rockabilly

Aired 06. august 2015, 15:00

Nová rockabilly vlna v polovině padesátých let nechala v trezorech vydavatelství Capitol Records spoustu vynikajících nahrávek, my si proto uděláme takový hodinový průřez toho nejlepšího. Uslyšíte mimo jiné písně Gene Vincenta, Jerry Reeda, Rose Maddox či Louvin Brothers.

Rockin´ Around The Modern World

Aired 10. july 2015, 09:00

V druhé hodince si dáme novodobou klasiku rock and rollové scény od devadesátek až po současnost.Americký famózní kytarista Deke Dickerson, švédští Go Getters a Eddie and the Flatheads, australané Doug Wilshire s německými Round Up Boys, američtí Planet Rockers a naši velcí kamarádi ze Zagrebu kapela B and the Bops. Rock On!

Read article

Elvis Rockin´ In The Movies

Aired 10. july 2015, 08:00

Král Elvis Presley hrál celkově ve 33 filmech, bohužel většinou slabší kvality. Elvis nicméně aspiroval na herce a jeho vystoupení ve filmech z padesátých let alespoň částečně ukazuje ve slušné kvalitě jaký byl Presley “live”. V tomto prvním “Elvis Special” si připomeneme rock´and´rollové kousky Elvisových filmů z padesátých a začátku šedesátých let.

Read article

CatMan Sam - rozhovor

Aired 08. may 2015, 20:00

Hostem ve studiu bude můj parťák z CatMusic, CatMan Sam, civilním jménem Sam Graham, bude to proto první Roots and Rockin' částečně v angličtině. Sam je původem ze Severního Irska, již několik let ale žije u Prahy a z jeho divokého mládí, ve kterém vždy hrál důležitou roli rock and roll, si pustíme všechny styly, které ho ovlivnily. Byl tak trochu teddy boy, rocker, psychobilly i biker a tomu bude odpovídat i výběr muziky.

Starday Dixie Rockabilly

Aired 08. may 2015, 19:00

Průřez katalogem legendárního vydavatelství Starday Dixie z Beaumontu v Texasu. Pustíme si první nahrávky Thumper Jonese ( ano je to George Jones) ale třeba i Benny Joye a další legendu Sleepy LaBeefa! A proč nejlepší barevná kombinace je Pink and Black nám ujasní Sonny Fisher....

Read article

Big Sandy and the Fly Right Boys

Aired 03. april 2015, 20:00

V druhé hodině se dočkáte prvního hodinového profilu na Roots and Rockin'. A bude to jedna z největších legend na novodobé RnR / Rockabilly scéně, famózní americká kapela Big Sandy and the Fly Right Boys. Pustíme si kousky z každého ze čtrnácti alb, která Robert Williams aka Big Sandy za posledních 25 let vydal. Půjdeme na to chronologicky a začneme prvním rockabilly albem „Fly Right with…“ z roku 1992 ještě jako Fly Rite Trio, pokročíme k western swingové přeměně na Fly Rite Boys a zastavíme se i u sólového rhythm´n´ bluesového/doo woopového alba „Dedicated to You“ z roku 1996. Profil ukončíme posledním akustickým unplugged albem „ What a Dream it's Been“ z roku 2013.

Read article

The Many Sides of Rock and Roll

Aired 03. april 2015, 19:00

V první hodině Roots and Rockin' Vol. 2  se podíváme na různé RnR žánry a to z několika stran. Od Haleyovského podání z poloviny padesátých let se přesuneme na černošský rock and roll Little Richarda nebo Raye Sharpeho, dostaneme se i k mnohdy opomíjenému doo wopu a krátce si připomeneme několik zpívajících idolů typu Ricky Nelsona a Everly BrothersSamozřejmě že nesmí chybět ani král Elvis, který nám zapějě svůj klasický RnR hit „A Big Hunk of Love“ .

Read article

The Best Of Rockabilly aneb Punk Of The Fifties

Aired 06. march 2015, 21:00

Songy, které jsou 100% rockabilly klasikou. Rockabilly byl a je punk padesátých let. Bude převažovat rok 1956, který byl pro žánr tím nejlepším. Šlapající basa a rockabilly rify na osvobozené hillbilly kytaře s dřevním rytmem vás dovedou do rockabilly ráje. Od Elvise Aarona a jeho magické „Baby Let's Play House“, přes manického Ray Harrise řvoucího „C'Mon Little Mama“ až k neznámému Andymu Starrovi a jeho hymně Rockin' Rollin'Stone.

Read article

The Roots Of Rockabilly

Aired 06. march 2015, 20:00

Z čeho se zrodil onen žánr zvaný rockabilly, ze kterého nadále vyrostl samotný rock´n´roll? Bylo rockabilly vymláceno z mississippského bahna, jak praví jeden ze songů, který si pustíme? Směsice bílého hillbilly, western swingu, country boogie, country jazz, blues a rhythm & blues založila tento nesmrtelný žánr sice v polovině padesátých let, ale ten se formoval již hned po válce na americkém Jihu. Začneme hned rokem 1945 a zastavíme se těsně před polovinou padesátých let. Zaswinguje nám hvězdný kovboj Pee Wee King, zahillbilluje Osamocený Tulák Hank Williams a elektrifikované blues z Memphisu zakončí tuto hodinku o kořenech rockabilly.

Read article

Další podcasty

Bob Klásek

Bob Klásek

Rock and roll is my life. Forties a fifties jsou moje zaslíbená éra od chvíle, kdy jsem poprvé spatřil Elvise.

All articles of the author