Pacient měsíce Pacient měsíce

Pacient měsíce

Down

Pacient měsíce - Buranský sociolog Petr Hampl

Aired 01. cctober 2021, 09:00

Do mainstreamových médií už ho léta nezvou, ale jeho knihy se staly bestsellery. Dozvíte se v nich, proč a jak se náš západní svět zbláznil a jestli se s tím ještě dá něco dělat. Hostem Rádia Dixie je nejprodávanější český sociolog, publicista, spisovatel a fanoušek jižanského rocku Petr Hampl.

Pacient měsíce Petr Brábník – Vidlák do Senátu

Aired 11. september 2020, 09:00

Internetový magazín RadioDixie.cz se od začátku snažíme držet od české politické scény co nejdál. Ovšem když se náš motocyklový redaktor Petr Brábník rozhodl kandidovat do Senátu, tak bylo jasné, že s ním ten rozhovor udělat prostě musím. Podcastovej seriál Pacient měsíce je přesně to pravý místo. Takže čtěte nebo poslouchejte. Vidlácká revoluce na obzoru nebo Petrovi zcela regulérně hráblo?

Pacient měsíce Maj.Radek Syka aneb Třicet let s bílou hvězdou

Aired 06. may 2020, 09:00

Slavnosti svobody v Plzni v roce 2020 měly být velkolepé. Leč člověk míní a to čínský svinstvo mění. Tak jsme se 75. výročí osvobození jihozápadních Čech americkou armádou rozhodli připomenout rozhovorem s člověkem, který plzeňské oslavy nevynechal ani jednou. Až letos. Hostem Rádia Dixie je Maj.Radek Syka a řeč bude o reenactingu US Army, Slavnostech svobody v Plzni, jeepech, veteránech, jazzu i o lecčems jiném. 

O svobodě, Plzni a květnu 1945

Aired 25. april 2018, 20:00

O letošních Slavnostech svobody - oslavách osvobození Plzně americkou armádou jsme si povídali s lidmi, kteří tuhle akci organizují. Za reportážní diktafon usedli Honza Engler z plzeňského magistrátu, Ondra Černý, místopředseda KVH JTF Raiders a Dan Malý, předseda KVH Tommy & Yankee. Pacienti jedna radost…

Labradorský retrívr jako průvodce temnotou aneb Podpořte s námi projekt výcviku vodících psů

Aired 03. august 2017, 20:00

Dnešní díl našeho nepravidelného seriálu rozhovorů se zajímavými lidmi je trochu netradiční. Je totiž věnován psům a to typicky americkým samozřejmě. Labradorský retrívr je nejenom symbolem spokojené rodiny, ale po náročném výcviku se z některých z nich stávají pomocníci a průvodci nevidomých. A protože Radio Dixie podporuje aktivity spolku Vodicí psi srdcem, máte možnost se připojit i vy. Jak? To se dozvíte při poslechu tohoto podcastu nebo v doprovodném článku na našem webu.

Velitel armády Konfederace v ČR Col. Zdeněk Palárec

Aired 15. november 2016, 20:00

Pacientem měsíce listopadu 2016 je Colonel von Katz alias Zdeněk Palárec, vrchní velitel vojsk Konfederovaných států amerických v ČR. Hodinku povídání s panem plukovníkem na téma reenacting americké války Severu proti Jihu jsme proložili pestrým výběrem písní s válečnou a jižanskou tématikou. Kromě klasiků Lynyrd Skynyrd nebo Johhny Cashe uslyšíte třeba The Steeldrivers nebo Creeda Fishera a jeho kapelu Redneck Nation.

Řidič obrněného protiletadlového kanónu

Aired 04. september 2015, 07:00

Pacientem měsíce září 2015 je Marek Michalec z Klubu vojenské historické techniky Pardubice. 
Řidič obrněného protiletadlového kanónu a vétřiesky, která umí jezdit po kolejích.

Další podcasty

Martin Pešek

Martin Pešek

Konzervativní Kozoroh na trnité cestě ke splnění svého amerického snu. Tenhle svět potřebuje opravdu trochu víc buranů.

All articles of the author