Honkytonk jukebox Honkytonk jukebox

Honkytonk jukebox

Music clubs and bars down South are not all about classic country for a long time now. You’ll stumble across tought and tattooed punks with violin and banjos as well as high, long-haired hippies and rednecks drunk on beer holding electrical guitars. Turn the volume UP!

Down

Honkytonk Jukebox 72 - Zlato, tráva a lokomotivy

Aired 19. september 2023, 09:00

Velvyslanci oklahomské red dirt music Turnpike Troubadours si užívají velkolepý comeback s deskou Cat In Rain, texaský písničkář Jason Eady znova ochutnává bahno rodného Mississippi na stejnojmenném albu a bluegrassová kytarová diva Molly Tuttle nám na nahrávce City Of Gold objasní, jak to u nich doma v Kalifornii mají s hulením.

Honkytonk Jukebox 71 - Osamělí psanci a hrdinové z tančíren

Aired 18. july 2023, 09:00

Marty Stuart pokračuje na desce Altitude v kosmické country v psychadelickém hávu, Dallas Moore poskládal své album No God In Juarez z písní dalšího ztraceného psance Billieho Ganta a Summer Dean se na nahrávce The Biggest Life změnila z učitelky v mateřské školce na honkytonkovou královnu.

Honkytonk Jukebox 70 - Na jižanské tancovačce třikrát jinak

Aired 23. may 2023, 09:00

Na klasickou country přísahající ohijští The Shootouts rozjíždějí taneční zábavu v americkém maloměstě s deskou Stampede, špinavé a upocené alabamské máničky z The Dirty Roses deflorují fanynky jižanským rockem na svém debutu Lost In The Valley Of Hate & Love Vol.1 a nashvillské hvězdy posílají tributové album Stoned Cold Country jako milostný dopis dědkům z Rolling Stones.

Honkytonk Jukebox 69 - Jak osedlat bizona

Aired 02. may 2023, 09:00

Tvrdé outlaw country blues Channinga Wilsona má na jeho netrpělivě očekávaném debutu Dead Man sílu kořalky z chřestýších hlav, španělská southern-rocková kapela Montana Stomp sedlá na své eponymní prvotině stádo bizonů a alabamské duo Muscadine Bloodline znají miliony teenagerů dole na Jihu i bez korporátní masírky. Možná i proto se jejich nové album jmenuje Teenage Dixie.

Honkytonk Jukebox 68 - Od baru k baru

Aired 07. april 2023, 09:00

Westernový písničkář Isaac Hoskins se i díky TV seriálu Yellowstone přesunul zpoza baru na pódium, JD Clayton dobývá Nashville svým fogertovským country-rockem a muzikanti z kapely Tylera Childerse si v projektu El Dorodo dělají legraci z honkytonkové klasiky.

Honkytonk Jukebox 67 - Montérky, džíny do zvonu a písničkářská revoluce

Aired 03. february 2023, 09:00

Myron Elkins zahodil svářečku a montérky, aby boural sály svým jižanským bluesrockem, hippie kotě z Vidlákova Lainey Wilson vnáší čerstvý vítr do mainstreamového country-popíku a virální písničkář Zach Bryan převrátil naruby celý hudební byznys.

Honkytonk Jukebox 66 - Jedna noha na plynu a druhá v hrobě

Aired 23. december 2022, 09:00

V kůži Alexe Williamse sídlí stará duše, což potvrzuje svou novinkou Waging Peace, psanecká královna Sunny Sweeney si na albu Married Alone dělá pořádek ve vztazích a Teague Brothers Band hrají na desce Love And War písně o lásce, válce a o Texasu.

Honkytonk Jukebox 65 - Hrajte to naživo a nahlas

Aired 07. cctober 2022, 09:00

Kytara na desce Young Blood musí znít jako pokérovaná bouchačka, tvrdí zázračný mladý kytarista Marcus King, kapela Whiskey Myers se albem Tornillo obrací od country zpátky k jižanskému bigbítu a Ronnie Dunn jede s deskou 100 Proof Neon na vrcholku vlny devadesátkového revivalu.

Honkytonk Jukebox 64 - Neříkejte nám, jak máme žít!

Aired 16. august 2022, 09:00

Hvězda vidláckého country-rocku Kid Rock vítězí s deskou Bad Reputation v soutěži o to, jak co nejrychlejc nasrat co nejvíc lidí, kapela 49 Winchester má talent, odvahu i štěstí (a nové album Fortune Favors The Bold) a honkytonkový pankáč Colby Acuff vám pustí do nohou elektrickej proud a muziku ze své novinky Honky Tonk Heaven.

Honkytonk Jukebox 63 - Dědkům chytly saze

Aired 24. may 2022, 09:00

Zapomenutý psanec Ray Wylie Hubbard v roli rockové hvězdy na albu Co-Starring Too, legendární Del McCoury učí na desce Almost Proud omladinu hrát bluegrass a zamračený básník Ian Noe opět hledá zapomenuté příběhy v kopcích východního Kentucky - River Fools & Mountain Saints.

Další podcasty

Martin Pešek

Martin Pešek

Konzervativní Kozoroh na trnité cestě ke splnění svého amerického snu. Tenhle svět potřebuje opravdu trochu víc buranů.

All articles of the author