Dupárna Dupárna

Dupárna

Down

Dupárna 72 – Vzácný host

Aired 12. september 2023, 09:00

Po zaslouženém letním odpočinku, který by zlé jazyky mohly nazvat flákáním, se vrací oblíbená Dupárna a to ve velkém stylu. Vůbec poprvé máme ve studiu hosta a je jasné, že pro začátek to nebude žádná lehká váha! David Koucký je nejenom skvělý muzikant, ale i reenactor a velký znalec hudební historie, zajímavých témat bude tedy celá řada. K tomu nám na přeskáčku zahraje Davidova kapela 9th Illinois String Band ze svého nového alba Marching Through Georgia a jeho největší inspirační zdroj Tim O´Brien s Johnem Herrmannem a Dirkem Powellem z alba Song From The Mountain.

Dupárna 71 – Holky a kluci z plakátu

Aired 16. may 2023, 09:00

Dupárna si květnem poskočila v nejrozjuchanější náladě. Tentokrát ji zaplnila téměř výhradně jména z Moon Runners festivalu před čtyřmi lety. Čas jim ale na kvalitě nijak neubral. Živým dokladem toho je i oslavenec Willie Nelson, který oslavil neuvěřitelnou devadesátku! Z poněkud mladších interpretů vás čekají například Samm Bones, Roger Alan Wade, Tim Timebomb & Friends nebo Escape From ZOO.

Dupárna 70 – Vzhůru na palubu!

Aired 14. march 2023, 09:00

Dupárna slaví sedmdesátku a to stylově! Rozjetý mejdan na lodní palubě, sice ne výletní jachty, ale zato o poznání romantičtější, na solí a sluncem vyschlých prknech paluby plachetnice z osmnáctého století. Námořníci, piráti, rum a vzdálené obzory, slaný vítr a šumění vln a kolem spousta Irčanů, kteří na požádání spustí nějaký námořnický popěvek. Konkrétně se nalodili mimo jiných The Rumjacks, Floggin Molly nebo veleslavní Dropkick Murphys.

Dupárna 69 – Popík

Aired 17. january 2023, 09:00

Letošní první Dupárna má všechno, co k ní patří. Muzikanty, kteří by se lépe vyjímali v hardcorových kapelách, texty, které by se daly vydat jako hororová sbírka, ale i trochu té romantiky. Součástí této podivuhodné směsi jsou například Grandpa´ s Cough Medicine, Blackgrass Gospel nebo Crawlings.

Dupárna 68 – Western jak sviň

Aired 15. november 2022, 09:00

Tentokrát žádné zběsilé křepčení, ale spíš podupávání do rytmu. Návrat ke kořenům hudby z Dalekého západu. Živáky z kanálu Western AF představí například Colter Wall, Jesse Daniel, Nick Shoulders či The Local Honeys. Spousta příběhů, spousta muziky a spousta skvělých muzikantů. Western AF je místo které skvěle ladí s podzimem.

Dupárna 67 – Zimmerman v říši hudby

Aired 13. september 2022, 09:00

Nejzajímavější výběr coverů klasika z nejklasičtějších, totiž Boba Dylana, na jednom místě! Kdo z jeho skladby udělal punkfolkovou odrhovačku, kdo country baladu a kdo najazzlou romantiku? Dozvíte se v záříjové Dupárně! Svoji verzi klasických i méně známých skladeb vám představí například Willie Nelson, Eddie Vedder, Beck nebo Norah Jones. A možná přijde i Johnny Cash!

Dupárna 66 – Každej s každým

Aired 12. july 2022, 09:00

Muzikanti jsou tvorové společenští a proto si krom obligátního hovoru o muzice taky rádi společně zahrají. Červencová Dupárna přináší výběr těch nejzajímavějších hudebních spoluprací současné bluegrassové špičky. Svoji nekonečnou chuť do hraní a svou instrumentální virtuozitu nám předvedou mimo jiné Béla Fleck, Sierra Hull, Justin Moses nebo Billy Strings.

Dupárna 65 – Oprašovačka

Aired 10. may 2022, 09:00

Než zabalíte torny a vyrazíte do lesů, do osad a do kempů, nechte se inspirovat květnovou Dupárnou! Jako malý návod pro vaši táborákovou produkci oprášíme pár klasických hitů z počátků tohoto pořadu. Zahrají například Dead Bronco, Goddamn Gallows, Bob Wayne nebo Gangstagrass. A možná přijde i Johnny Cash! 

Dupárna 64 – Punkgrass

Aired 08. march 2022, 09:00

Mísení punku a bluegrassu je nápad velmi nosný a jen tak se neoposlouchá. Další a další zajímavá jména se vynořují z hlubin internetu, další a další potetovaní muzikanti balí banja a housle a nasedají do dodávek a další a další miniaturní labely chrlí další a další nahrávky. A Dupárna je tady od toho aby vás seznamovala s tím nejlepším z této produkce. Tentokrát uslyšíte mimo jiné The Calamity Cubes, Granpa´s Cough Medicine, Lone Wolfa nebo Honky Tonk Hustlas.

Dupárna 63 – Jak na Nový rok...

Aired 11. january 2022, 09:00

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Letošní první Dupárna je hodně skočná, plná pankáčů a jejich pokusů zpotvořit folk a country k obrazu svému. O to, aby to nebylo až tak rozjuchané, se postarají Wovenhand a Tenderloud, těžkotonážní Clutch a naopak k tanci zahrají například Days´n´Daze, klasici The Gun Club, nebo ulítlí Goober and The Peas.

Další podcasty

Mr. Beman

Mr. Beman

Jsem fanatickým příznivcem všeho, co se týká Ameriky devatenáctého století. Mám rád parní stroje, perkusní zbraně a hluboké lesy.

All articles of the author