Dupárna Dupárna

Dupárna

Down

Dupárna 76 – Houmles Blues

Aired 14. may 2024, 09:00

Když padnete až na dno, je tu ještě muzika. Pouliční hraní spojené se sockováním dodá vašemu sdělení na autentičnosti a pokud se tak děje třeba v Kalifornii, nemusíte se bát ani umrznutí. Příkladem vám tentokrát půjdou a skladbou se silným sociálním podtextem vás oblaží třeba Bridge City Sinners, Annoying nebo Holy Locust.

Dupárna 75 – Punkgrass 2

Aired 12. march 2024, 09:00

Jak by zněl punk, kdyby vypnuli elektřinu. Snad to nezjistíme v nejbližší době, ale takovým simulátorem nám může být březnová Dupárna. Mísení punku a bluegrassu je vlastně hnacím motorem tohoto podcastu, takže kromě starých známých jako jsou .357 String Band nebo Tejon Street Corner Thieves uslyšíte i nové naděje v podobě Wingnut Dishwashers Union nebo Black Death All Stars.

Dupárna 74 – Pod stolem

Aired 16. january 2024, 14:00

Na Nový rok vymetáme šuplíky, plníme kvóty a varujeme před nebezpečím návykových látek, tedy alespoň některých. Z původně hodně divokého pořadu se letos, zdá se, stává úplný dýchánek vzorňáků. Ale zdání klame! O tom vás přesvědčí mj. Oliver Anthony, Charley Crockett či Dead South.

Dupárna 73 – Samhain

Aired 14. november 2023, 09:00

Letošní Halloween je sice už za námi, ale připomenout pár divokých a temných skladeb, které jsme už dlouho neslyšeli, se dá vždycky. Nadto ještě krátký historicko-mytologický exkurs ke kořenům svátku zemřelých a o zajímavou hodinku listopadové Dupárny je postaráno.  Zahrají staří známí Legendary Shack Shakers, Ralph Stanley nebo Larkin Poe.

Dupárna 72 – Vzácný host

Aired 12. september 2023, 09:00

Po zaslouženém letním odpočinku, který by zlé jazyky mohly nazvat flákáním, se vrací oblíbená Dupárna a to ve velkém stylu. Vůbec poprvé máme ve studiu hosta a je jasné, že pro začátek to nebude žádná lehká váha! David Koucký je nejenom skvělý muzikant, ale i reenactor a velký znalec hudební historie, zajímavých témat bude tedy celá řada. K tomu nám na přeskáčku zahraje Davidova kapela 9th Illinois String Band ze svého nového alba Marching Through Georgia a jeho největší inspirační zdroj Tim O´Brien s Johnem Herrmannem a Dirkem Powellem z alba Song From The Mountain.

Dupárna 71 – Holky a kluci z plakátu

Aired 16. may 2023, 09:00

Dupárna si květnem poskočila v nejrozjuchanější náladě. Tentokrát ji zaplnila téměř výhradně jména z Moon Runners festivalu před čtyřmi lety. Čas jim ale na kvalitě nijak neubral. Živým dokladem toho je i oslavenec Willie Nelson, který oslavil neuvěřitelnou devadesátku! Z poněkud mladších interpretů vás čekají například Samm Bones, Roger Alan Wade, Tim Timebomb & Friends nebo Escape From ZOO.

Dupárna 70 – Vzhůru na palubu!

Aired 14. march 2023, 09:00

Dupárna slaví sedmdesátku a to stylově! Rozjetý mejdan na lodní palubě, sice ne výletní jachty, ale zato o poznání romantičtější, na solí a sluncem vyschlých prknech paluby plachetnice z osmnáctého století. Námořníci, piráti, rum a vzdálené obzory, slaný vítr a šumění vln a kolem spousta Irčanů, kteří na požádání spustí nějaký námořnický popěvek. Konkrétně se nalodili mimo jiných The Rumjacks, Floggin Molly nebo veleslavní Dropkick Murphys.

Dupárna 69 – Popík

Aired 17. january 2023, 09:00

Letošní první Dupárna má všechno, co k ní patří. Muzikanty, kteří by se lépe vyjímali v hardcorových kapelách, texty, které by se daly vydat jako hororová sbírka, ale i trochu té romantiky. Součástí této podivuhodné směsi jsou například Grandpa´ s Cough Medicine, Blackgrass Gospel nebo Crawlings.

Dupárna 68 – Western jak sviň

Aired 15. november 2022, 09:00

Tentokrát žádné zběsilé křepčení, ale spíš podupávání do rytmu. Návrat ke kořenům hudby z Dalekého západu. Živáky z kanálu Western AF představí například Colter Wall, Jesse Daniel, Nick Shoulders či The Local Honeys. Spousta příběhů, spousta muziky a spousta skvělých muzikantů. Western AF je místo které skvěle ladí s podzimem.

Dupárna 67 – Zimmerman v říši hudby

Aired 13. september 2022, 09:00

Nejzajímavější výběr coverů klasika z nejklasičtějších, totiž Boba Dylana, na jednom místě! Kdo z jeho skladby udělal punkfolkovou odrhovačku, kdo country baladu a kdo najazzlou romantiku? Dozvíte se v záříjové Dupárně! Svoji verzi klasických i méně známých skladeb vám představí například Willie Nelson, Eddie Vedder, Beck nebo Norah Jones. A možná přijde i Johnny Cash!

Další podcasty

Mr. Beman

Mr. Beman

Jsem fanatickým příznivcem všeho, co se týká Ameriky devatenáctého století. Mám rád parní stroje, perkusní zbraně a hluboké lesy.

All articles of the author