Country Heroes Country Heroes

Country Heroes

Kris Kristofferson said it best: „If it sounds like country, it’s probably country“. Even though the throats of the heroes of this music have been drowning in whiskey from the times of Jimmie Rodgers and Hank Williams Sr., the music itself is still very much alive.

Down

Country Heroes 37: Čtyři sličné dámy, tři drsní psanci a jeden tajemný cizinec

Aired 08. august 2023, 09:00

V nejnovějším dílu nabídneme čtyři sličné dámy, tři nefalšované psance a na závěr odhalíme identitu jednoho tajemného cizince. Vedle novinek dvou dobrých známých – Kelsey Waldon a Sierry Ferrell – se mrkneme, co připravili Margo Cilker, Josie Toney a Colby Acuff. A taky představíme dva nové hrdiny – JD Grahama a Waylona Hanela. A kde se k čertu vzal Theo Lawrence?

Country Heroes 36 - Staří dobří známí a talentované mládí v jejich stopách

Aired 06. june 2023, 09:00

V nejnovějším dílu ochutnáme tři mimořádně skvostná alba, která před pár dny vypustili do světa Marty Stuart, Tanya Tucker a Rodney Crowell. A nezapomene ani na jejich talentované následovníky, k nimž patří Malpass Brothers nebo Jake Ybarra.

Country Heroes 35 – Patsy Cline

Aired 07. march 2023, 09:00

Před šedesáti lety, dne 5. března 1963 zahynula při leteckém neštěstí ve věku 30 let zpěvačka Patsy Cline, jejíž hlas i způsob interpretace milostných písní dokáže dojmout i po tolika letech. Vedle jejích slavných hitů uslyšíme i pár unikátních nahrávek a také Dwighta Yoakama, Lorettu Lynn nebo Rosanne Cash.

Country Heroes 34 - Buck Owens

Aired 07. february 2023, 09:00

Třicátý čtvrtý díl Country Heroes je věnován Bucku Owensovi, tvůrci nestárnoucího bakersfieldského soundu. Připomeneme si nejen jeho nevšední životní příběh a slavné hity, ale uslyšíme i řadu jeho písní v podání jeho následovníků, mezi nimiž nebudou chybět The Derailers, Dwight Yoakam, The Secret Sisters či Charley Crockett.    

Country Heroes 33 - Will The Circle Be Unbroken

Aired 06. december 2022, 09:00

Je tomu téměř přesně padesát let, co spatřilo světlo světa album Will The Circle Be Unbroken, jedna z nejikoničtějších nahrávek americké hudební historie. Kapele Nitty Gritty Dirt Band se tehdy podařilo přivést do studia legendy country hudby a natočit s nimi jedno z nejlepších akustických alb, jaké kdy vzniklo. Uslyšíte mimo jiné Roye Acuffa, Mother Maybelle Carter, Doca Watsona a samozřejmě banjo Earla Scruggse.

Country Heroes 32 - Country & Western znovu na scéně

Aired 08. november 2022, 09:00

V country music se poslední dobou začalo dít něco zvláštního. Celá řada nastupujících country muzikantů se začala vracet k prapůvodním kořenům téhle hudby. A s nimi se vrátilo i staré dobré označení Country & Western. Přestože je jejich muzika hodně tradiční a svůj zpěv nezřídka prokládají i dřevním jódlováním, témata jejich textů odrážejí současnou Ameriku a její problémy. Příkladem budiž Colter Wall, Joshua Hedley, Riddy Arman či Bella White.

Country Heroes 31 – Billy Don Burns

Aired 06. september 2022, 09:00

Dnešní díl představí písničkáře Billyho Dona Burnse. Pro všechny, kteří měli tu čest poznat jeho písně i životní příběh, se tenhle nefalšovaný „zapomenutý psanec“ stal opravdickou legendou. Ve svých třiasedmdesáti má dnes Burns za sebou nejen léta drogové závislosti a kriminál, ale taky pěknou řádku skvostných songů.

Country Heroes 30: Countryoví hrdinové na dánském Tønder Festivalu

Aired 02. august 2022, 09:00

Dnešní díl nabídne countryové hrdiny, které věřte nevěřte, můžete vedle řady dalších hvězd folku a americany, vidět a slyšet koncem srpna na festivalu v dánském Tønderu.  Vedle The Mavericks se zde představí Ian Noe, Margo Cilker, Vincent Neil Emerson, Eilen Jewell, Tami Neilson či kapely The Ghost Of Paul Revere a Hogslop String Band.

Country Heroes 29 - Johnny Paycheck

Aired 03. may 2022, 09:00

Johnny Paycheck se stal skutečným psancem ještě dlouho předtím, než Waylon a Willie začali vůbec pomýšlet na to, jak převrátit Nashville vzhůru nohama. V pořadu nemohou samozřejmě chybět ani Paycheckovi přátelé George Jones a Merle Haggard, v závěru jeho odkaz ocení i Hank III.

Country Heroes 28 – Přátelé, ztroskotanci a jeden hořící vánoční stromeček

Aired 05. april 2022, 09:00

Dnešní díl Country Heroes bude poněkud rozevlátý. Potkáme spoustu kámošů, založíme novou církev, osedláme slepé koně, prohrajem nějaký prachy v pokeru a nakonec zapálíme vánoční stromeček. Ústřední postavou bude texaský písničkář Hayes Carll, své novinky představí Ray Wylie Hubbard, Carson McHone, The Band Of Heatens, Ian Noe, Paul Cauthen či Corb Lund.

Další podcasty

Evžen Müller

Evžen Müller

Jako dítě mě chytla Dylanova Blowin' In the Wind. V pubertě přišel Johnny Cash, v osmnácti Waylon s Williem a karty byly rozdány.

All articles of the author