Bemanova Noční můra Bemanova Noční můra

Bemanova Noční můra

Feverish night journey into the darkest corners of American country music. Alternative Bluegrass, Cowpunk, Gothic country and other enormities and monstrosities. The Devil himself broadcasts with Mr.Beman from time to time.

Down

Noční Můra 72 – Žlutý kámen

Aired 13. june 2023, 09:00

I do naší malé středoevropské země dorazil seriálový fenomén jménem Yellowstone. Boj rodiny Duttonových o zachování rodinného ranče je takový Dallas 21. století, jenom drsnější, krvavější a se spoustou kovbojských scén. A taky muziky! Zlomek toho, co je na soundtracku ku slyšení, přináší červnová Noční Můra. Za jiné jmenujme třeba Ryana Binghama, Petea Sandse nebo Wild The Coyote.

Noční Můra 71 – Supí tanec

Aired 11. april 2023, 09:00

Ctění supové, portlandská skupina folkových satanistů The Honest Vultures, dali pojmenování i dubnové Noční Můře. Přesně v duchu pomalých a elegantních pohybů tohoto sympatického opeřence se ponese i zbytek hudební produkce. Uslyšíte mimo jiné německé hraničáře Dirtwater nebo novozélandskou bosorku Jordan Reyne.

Noční Můra 70 – Mladí muži s kytarou

Aired 14. february 2023, 09:00

Sedmdesáté pokračování jakéhokoliv pořadu by bylo důvodem k oslavě a rekapitulování. Ne tak v případě Noční Můry. Ta sedmdesátá míří nesmlouvavě kupředu a přináší spoustu nové muziky a tradičních témat, jako lesy plné vlků, věšení a oběšenci, nebo desperáti s ostrými noži. Mladé muže s kytarou budou reprezentovat například Jessta James, The Last Knife Fighter či Slackeye Slim.

Noční Můra 69 – Noční Můra o Vánocích

Aired 13. december 2022, 09:00

Pár nových a pár osvědčených jmen, která by Vám mohla pomoci přežít vánoční “pohodu“. Prosincová Noční Můra je melancholická, temná a místy pěkně divoká. Uslyšíte mimo jiné Rattlesnake Milk, Toma Waitse nebo Bastards And The Buzzards.

Noční můra 68 – Divné a divnější

Aired 11. cctober 2022, 09:00

Blížící se Halloween je přímo povinné oslavit výběrem těch nejdivočejších, nejmorbidnějších a nejdivnějších skladeb, které jste v Noční Můře mohli slyšet, a pár dalšími, které se tu ještě neobjevily. Strašit budou např. Bob Wayne, Legendary Shack Shakers či Ghoultown.

Noční Můra 67 – Krvavý poledník

Aired 09. august 2022, 09:00

Krvavý poledník. Kniha tak úžasná, že ji, alespoň fragmentovitě, chcete číst celému světu. Autor pořadu tak líný, že místo psaní scénáře spoléhá na stále žijícího, ale již klasika jižanské literatury Cormaca McCarthyho. A hudba natolik temná, aby celé propojení kvalitně podkreslila. Do poetických popisů cest a masakrů budou hrát například Colter Wall, Pine Box Boys nebo William Elliot Whitmore.

Noční Můra 66 – Padlí hrdinové

Aired 14. june 2022, 09:00

Mark Lanegan se nikdy nestal opravdovou rockovou superstar jako většina jeho kamarádů ze Seattlu, ale jeho hudební odkaz je natolik bohatý a pestrý, že by byla velká škoda ho řádně neprozkoumat. Jako druhý padlý hrdina se po letech vrací stále žijící Antic Clay.

Noční Můra 65 – Divoženky

Aired 12. april 2022, 09:00

S příchodem jara se zvyšuje pravděpodobnost setkání s bytostmi jen zdánlivě podobnými člověku. Divoké lesní žínky mohou být poutníkovi nebezpečné, není-li dostatečně obezřetný. Na druhou stranu dokážou také krásně zpívat, a pokud jim dáte šanci, jistě vás příjemně překvapí. V dubnové Noční můře uslyšíte Cracker Cats, Sarah King a Esther Ann Gove.

Noční Můra 64 – Pytel plný kostí

Aired 08. february 2022, 09:00

Letošní první Noční Můra přináší svěží mix nejzatuchlejších hudebních záhybů duše Jihu. Ale podíváme se i do Kanady, na Slovensko a pozor, i do Ruska. To všechno bez toho abyste museli vstát z gauče. Uslyšíte například Adult Rodeo, Cracker Cats, Spit Shine nebo Hellwood.

Noční Můra 63 – Z kopců a pastvin

Aired 14. december 2021, 09:00

Vina a trest, whiskey, bible a brokovnice, temné lesy a pusté prérie a podmanivé dívčí hlasy. Mr.Beman poodhalí obsah Nočních Můr příštího roku. Ku slyšení budou například Driftwood Fire, Rachel Brooke nebo Heathen Apostles.

Další podcasty

Mr. Beman

Mr. Beman

Jsem fanatickým příznivcem všeho, co se týká Ameriky devatenáctého století. Mám rád parní stroje, perkusní zbraně a hluboké lesy.

All articles of the author